SimRacingTURKEY

Menu

Yarış Simülasyonları – Güncel Haberler ( Ocak )

RaceRoom Racing Experience

Son ayların çalışkan firması Sector3 Studios, RaceRoom’u geliştirmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz ay 2.5 yıl sonra ilk açık tekerlek aracı Formula RaceRoom 2’nin dışında Audi TT Cup ve Chang pistini oyuna ekleyen RaceRoom ; Assetto Corsa ve iRacing’den sonra bir başka lazer taramalı Nordschleife’ı yakında kullanıcılarına sunacak. Bunun dışında araç olarak Le Mans denilince akla ilk gelen marka olan Audi’nin R18 TDI ve TT RS VLN, NSU TT, Ford Mustang IMSA GTO, Nissan 300 ZX GTO araçlarını kullanıcılarına sunacak.

R3E GTO
R3E NSU
R3E R18

Assetto Corsa

Assetto Corsa FXXK

PC’ye çıkışından 1.5 yıl sonra konsollara taşınacak olan Asssetto Corsa, 22 Nisan’da PS4 ve XBox One için de satışta olacak. Konsol versiyonunun çıkmasıyla birlikte oyuna Ferrari FXX-K eklenecek. Kunos, güncel hali olan Silverstone ve Monza’nın eski versiyonlarının da oyuna ekleyeceğini açıkladı.

Maserati’nin lisansını da olan Assetto Corsa’ya 2016 yılında gelecek bazı araçlar ise şöyle ;

Audi R18 e-tron quattro
Audi TT VLN
Audi TT Cup
Audi TT 2015
Audi S1
Chevrolet Corvette C7 Stingray
Ford Mustang GT 2015
McLaren 570 LS
McLaren P1 GTR
Nissan GT-R Skyline R34
Nissan 370Z Nismo
Praga R1R
Toyota TS040 Hybrid
Toyota Celica
Toyota Supra

Project CARS

PCars V8 Supercar

Aralık ayında Renault Sport paketini çıkaran Project CARS, geçtiğimiz günlerde PC versiyonu için 8.0 versiyonuna güncellenmişti. Yakında ” Stanceworks Track Expansion Pack ” adıyla oyuna Bannochbrae, “Scottish Track” isimli yol pisti ile birlikte KTM X-Box R, Mad Mike’s “Radbul” Mazda MX-5, “Stanceworks” BMW 2002, “Stanceworks” BMW 1 Series M Coupe modelleri eklenecek.

Ocak ayının ücretsiz aracı ise Avustralya’nın ünlü yarış serisi V8 Supercars’ta mücadele eden 2013 Ford Falcon olacak.

PCars Scotland
PCars MX5
PCars KTM
PCars 2002
PCars 1M

iRacing

iRacing MX5

Aralık ayındaki büyük güncellemeden sonra sorunlu bir dönem geçiren ve bol bakıma girmek zorunda kalan iRacing.com, şu anda da ücretsiz olan Mazda MX5 Cup aracının yeni neslini Mart ayında üyelerine ücretsiz sunacak.

Bunun dışında GT3 araçlarına Audi R8 LMS Ultra ekleniyor.

rFactor 2

rFactor 2 AutoClub

Şu sıralar oval pistlere yoğunlaşan rFactor 2’de geçtiğimiz ay Apple Valley Speedway ( gerçek adı Auto Club Speedway ), Northside International Raceway ( gerçek adı Kentucky Speedway ), Eagle Creek Speeday ( gerçek adı Richmond International Raceway ) pistleri oyuna eklendi.

Mod olarak ise rFactor’de Endurance Series modunun yapımcısı Enduracers Modding Team’in Flat6 Series adındaki Porsche Supercup modunu deneyebilirsiniz.

İNDİRME LİNKİ

Automobilista

Game Stock Car Extreme ve Formula Truck’ın yapımcısı Reiza Studios, 2016’nın ilk çeyreğinde Automobilista isimli yeni oyununu piyasaya sunacak. 5 Ocak 2016 tarihine kadar Game Stock Car Extreme satın almışlar için ücretsiz olacak olan oyun, geri kalan kullanıcılar için 23.99$’dan satışta olacak. Game Stock Car Extreme’deki içerikler ve yeni içerikler bundan böyle Automobilista’ya eklenecek.

Automobilista Stock Car V8
Automobilista Lancer Rallycross
Automobilista Holden V8
Automobilista F1

Categories:   Yazılar

Comments

  • Posted: 26/01/2016 13:10

    KAYA

    Teşekkürler haberler için.


*

Araç çubuğuna atla