SimRacingTURKEY

Menu

S.S.S

Üyelik ücretli mi?

iRacing diğer simülasyonlara nazaran ücretli bir platformdur.Hesabını istediğiniz zaman aktif edebilme imkanınızda mevcuttur.

Nasıl üye olabilirim?

iRacing resmi sitesi veya Steam üzerinden iRacing’e üye olabilirsiniz. Steam’deki Enpara kullanımıyla birlikte alımlarınızı daha ucuz yapabilirsiniz.

İçerikle ücretli mi?

Pistler ve araçların hepsi tek başına ücrete tabi fakat toplu alımlarda indirim ile daha ucuza almanız mümkün.Bazı dönemlerde de kampanyalara bağlı indirimler olabiliyor.

Ne zaman yarışabilirim?

Üyeliğinizi açtıktan itibaren iRacing sunucuları üzerinden (seviyenize göre )saat başı(serilere göre değişiklik göstermektedir.)resmi yarışlar düzenlenmekte.

Her seride yarışabilir miyim?

Hayır.Her serinin talep ettiği sınıf aralığı mevcut eğer Safety Rating sınıfınız buna uyuyorsa o seride yarışabilirsiniz.

iRacing'den para kazanabilir miyim?

Yol için F1 araçlarıyla yapılan World Championship GP Series ve oval için NASCAR Peak Antifreeze Series’i kazananlara 15.000$ ve 10.000$ şampiyonluk ödülü mevcut. Benim şampiyonlukta gözüm yok diyenler içinse 12 haftanın 8’ini tamamlamak şartıyla D ve C sınıfı serilerde 4$ ; B ve A sınıfı seriler için ise 7$ geri ödeme mevcut. Bir sezonda kazanabileceğiniz toplam miktar 10$ ile sınırlandırılmış durumda. Üyeliğiniz aktif olduğu sürece kayıt yaptırdığınız günün yıl dönümlerinde 5$ geri ödeme alabilirsiniz.

Safety Rating nedir?

iRacing üzerinde yarış,sıralama veya time trial kısımlarında güvenli sürüşünüze oranla artış yada azalış gösteren puanlama sistemidir.Rookie, D, C, B, A, P olmak üzerek 6 sınıf bulunmaktadır.

iRating nedir?

Yarışlarda performansınıza göre (Rookie hariç) yarış başına iRating puanı verilir.Artış yada azalış gösterebilmektedir.iRatinginize oranlı yarışçılarla yarışarak eşit güçte yarışmanız amaçlanır. Rookie iken oyunun size belirlediği rating 1350‘dir, D sınıfına yükselmeden sonuçlarınıza göre düşer veya yükselir, D sınıfına geçince gözükür.

Kurallara uymayan sürücüler için bir yaptırım var mı?

Evet, herhangi bir sürücü size yarışta kasıtlı çarpıyorsa, önünüzü kesiyorsa, yazılı olarak küfür veya argo kelime kullanıyorsa şikayet edebilirsiniz. Herhangi bir yarış kazasını da şikayet etmeniz mümkün fakat gereksiz şikayetler sizin hanenize eksi olarak yazılacaktır. Sonuçta bu bir yarış oyunu ve kazalar olabilmektedir.

iRacing'in gerçek yarış serileriyle bir bağlantısı var mı?

2016 yılında Blancpain Endurance Series sürücüleri ile 2015 Sezon 4 iRacing Blancpain Endurance Series’te ilk 40’a giren takımlar arasında gerçek bir seri düzenlenecek. Bunun dışında birçok seriden yarışçılar iRacing’de bulunmaktadır. ( Antonio Felix Da Costa, Andy Prialux, Stoffel Vandoorne, Tom Dillmann, Shane Van Gisbergen, Scott McLaughin, Timmy Hill vb. ) iRacing ayrıca NASCAR, IndyCar, IMSA, V8 Supercars’ın lisansına sahiptir.

Comments

Sorry, comments are closed for this item.

Araç çubuğuna atla